Księgowość zewnętrzna dla firmy

Wielu przedsiębiorców decyduje się na przekazanie kwestii księgowych do zewnętrznych podmiotów w celu zmniejszenia swojego zakresu obowiązków. To zrozumiałe, że przedsiębiorcy nie chcą brać na swoje barki tak odpowiedzialnej pracy. Outsourcing może być złotym środkiem oferującym niewygórowane koszty, a także dużą wygodę i oszczędność czasu. Dlatego tak wielu nowych przedsiębiorców decyduje się na wybór księgowości zewnętrznej.

Czytaj więcej

Czym jest system compliance?

Wiele wskazuje na to, że już niebawem w Polsce pojawi się obowiązek wdrażania zgodności przedsiębiorstwa z otoczeniem. To coś więcej niż skrupulatne przestrzeganie prawa. Compliance obejmuje również wymagania środowiskowe, a także prawa klienta. Czy należy się obawiać nadchodzących zmian? A może system compliance wcale nie jest taki straszny?

Czytaj więcej

Jak wdrożyć system compliance w małej firmie?

Wielu przedsiębiorców nie chce biernie czekać na rozwój wypadków. Inni zapoznali się bliżej z zagadnieniem compliance i doszli do wniosku, że wdrożenie tego systemu może przynieść same korzyści. Jeśli obowiązek Compliance Management Systems (CMS) stanie się faktem, podmioty zbiorowe będą miały tylko pół roku na wdrożenie norm. Jak przebiega wdrażanie systemu compliance w małej firmie i ile czasu musimy zarezerwować?

Czytaj więcej

Odpowiedzialność podmiotów zbiorowych za czyny zabronione

Eksperci od wielu lat zwracają uwagę, że system prawny w kontekście odpowiedzialności podmiotów zbiorowych wymaga wielu poprawek. Niewielka liczba wpływających spraw oraz niskie kary dobitnie pokazują, że obecny system skupia się przede wszystkim na małych przedsiębiorstwach. Wiele wskazuje na to, że w najbliższym czasie rynek pracy w Polsce czeka mała rewolucja. Czy system Compliance stanie się obowiązkowy?

Czytaj więcej

Zgodność przedsiębiorstwa z wymaganiami otoczenia

Jeszcze w 2019 roku może zostać uchwalona ustawa o odpowiedzialności prawnej podmiotów zbiorowych. Jednym z założeń jest wprowadzenie obowiązku wdrażania zgodności przedsiębiorstwa z otoczeniem. Za granicą takie działania funkcjonują pod nazwą systemu compliance. Pojęcie te niedawno pojawiło się w Polsce i wzbudza duży niepokój u przedsiębiorców. Czym tak naprawdę jest Compliance Management Systems?

Czytaj więcej